FORGOT YOUR DETAILS?

S.S.S

SIKÇA SORULAN SORULAR

Modüller

HOP kullanıcıları tarafından yapılan istekler bir havuzda toplanmakta ve çok talep edilen özellikler öncelendirilmekte ve HOP ArGe tarafından geliştirme planlarına alınmaktadır. Fakat sadece şirketinize özel geliştirmeler bu planlar dahilinde yapılmamaktadır.

HOP Arge birimi tarafından bu modüller devamlı güncellenmektedir. Sisteme bağlandığınız herhangi bir ekstra bedel ödemeden son güncel versiyonu kullanırsınız.

HOP çözüm kütüphanesinde yer alan onlarca modül sayesinde Perakende Mağazacılık, Dış Ticaret, İlaç Sanayi, Teknik Servis, Otel Yönetimi, Restoran Yönetimi, Üretim, Telekom, Distribütör, Demir Çelik Ticareti gibi farklı dikey sektörlere hizmet veriyoruz.

HOP B2B (Business-to-Business) ürünümüz ile e-ticaret sitenizden bağımsız olarak bayi ağınıza ürünlerinizi sunabilirsiniz. Bayilerinize özgü kampanyaları, serbest sanal pos ödeme altyapısını, bayilerin irsaliye sevkiyatlarına detaylı cari analiz ve hesap ekstrelerine ulaşmaları HOP B2B sayesinde mümkündür.

HOP E-Ticaret’te 2 farklı ürünümüz ile e-ticaret ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. Daha basit bir arayüz üzerinden yönetilen, direkt HOP ile veritabanı düzeyinde tam entegre olarak çalışan HOP B2C (Business-to-Customer) ürünümüz ile e-ticarete basit bir giriş yapmak isteyen işletmelere hizmet veriyoruz. Örneğin www.hopyazilim.com sitesi. İkinci ürünümüz ile dünyanın 1 numaralı e-ticaret altyapısı olan Microsoft'un sahip olduğu Wordpress E-Ticaret Sistemi’dir. Wordpress ile e-ticareti profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek ve muhasebe sistemi ile birebir entegre etmek isteyen işletmelere hizmet veriyoruz.

HOP Gelişmiş Üretim Yönetimi modülümüz ile üretim takibini yapmak isteyen imalathanelere, fabrikalara çözümler sunmaktayız. Gelişmiş Reçete Yönetimi, Sipariş entegre üretim takibi, ürün ağacı, operator, iş istasyonu, rota ve operasyon takipleri, kalite kontrol işlemleri, maliyet analizi gibi alt modüller ile üretim süreçlerinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

HOP E-Devlet çözümleri ile isterseniz GİB Portal ile manuel e-fatura entegrasyonu yapabilir, isterseniz www.gib.gov.tr ile tam entegre online e-fatura entegrasyonu gerçekleştirebilir, isterseniz HOP E-Defter çözümü ile resmi defterlerinizi hazırlayabilir ve dakikalar içinde Gelirler İdaresi Başkanlığına e-imzanız ile iletebilirsiniz.

HOP çözümleri içinde ön muhasebe yönetimi ile tam entegre olarak çalışan Muhasebe, Personel-Bordro, Demirbaş-Sabit Kıymetler, İşletme Defteri gibi resmi muhasebe takibine yönelik tüm modüller bulunmaktadır. Bu modüller güncel mevzuatı takip edecek şekilde devamlı güncellenmektedirler.

HOP Mobil ürünümüz ile mobil cihazlarınız (akıllı cep telefonları, tabletler gibi) ile saha sipariş ve satış yönetiminizi, depo mal kabul ve sevkiyat süreçlerinizi takip edebilirsiniz.

HOP farklı sektörlerde farklı ihtiyaçlara gelişmiş çözüm kütüphanesinde yer alan onlarca modül ile çözüm sunmaktadır. Stok takibinden, finans yönetimine, risk takibinden, perakende satışa, saha satıştan bordro yönetimine, dış ticaretten e-fatura gibi e-devlet çözümlerine, teknik servis yönetiminden üretim yönetimine, e-ticarete, otel ve restoran yönetimine, müşteri ilişkileri yönetimine kadar farklı çözümler binlerce HOP kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Eğitim ve Destek

HOP lisansını HOP Yetkili İş Ortağı üzerinden alan HOP kullanıcıları bayileri ile bakım anlaşmaları yaparak yerinde veya uzaktan destek alabilmektedirler. Yetkili İş Ortağının olmadığı veya hizmet veremediği bir bölgede bulunan HOP kullanıcılarına HOP Çağrı Merkezi tarafından destek verilebilmektedir.

Ne kadar sürüyor? HOP teklif, satış ve lisanslama işlemleri HOP Yetkili İş Ortakları tarafından yapılmaktadır. HOP Teklifinizde yer alan süre boyunca iş ortağımız tarafından sizlere eğitim verilecektir. Aldığınız modüllere, kullanıcı sayınıza, süreçlerinize göre eğitim süresi 1 gün ile 1 hafta arasında değişebilmektedir.

Kurulum ve Kullanım

hop Veri Entegrasyon modülü sayesinde Excel üzerinden stok kartlarınız, cari hesap bilgileriniz, faturalarınız, siparişleriniz, banka işlemleriniz gibi birçok detay HOP’a aktarılabilmektedir. Önemli olan eski programınızdan aktarılmasını istediğiniz bilgileri Excel’e aktarabilmenizdir. Logo LKS, Logo Go ve Logo Tiger yazılımlarınıza özel olarak Logo XML çıktıları üzerinden Excel’e gerek kalmadan dakikalar içerisinde tüm verileriniz HOP’a aktarılabilmektedir.

HOP E-Ticaret ilk kurulum işlemleri HOP Destek tarafından sağlanmaktadır. Siz sadece site temanızı seçtikten sonra ürün kategori tanımlarınız, internet site fiyatlarınız, sitede yer alacak içeriklerinizi ayarlamanız yeterlidir. HOP Destek sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Mobil cihazınızın uygulama marketinde (Android için Google Play, iOS için App Store, Windows Phone için Windows Store) HOP Mobil yazarak uygulamalarımıza erişebilirsiniz.

HOP Mobil şu an için sadece Anroid işletim sistemli cep telefonları ve tabletlerde çalışmaktadır. Çok kısa bir süre içinde iOS işletim sistemli iPhone ve iPad, Windows Phone işletim sistemli cihazlarınızdan da kullanabileceğiniz versiyonları yayınlanacaktır.

HOP, Windows XP-7-8-10, Linux ve Mac OsX işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

www.hopyazilim.com sitemizde yer alan HOP App programını indirip bir kaç tık ile bilgisayarınıza kurabilirsiniz. HOP App, endüstriyel HOP sunucularına erişmek için kullanılan, özel olarak güvenlik altyapısı ile geliştirilmiş bir programdır. Şirketinize ait kodu, kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi girerek sisteme saniyeler içinde bağlanabilirsiniz. Herhangi bir veritabanı, kütüphane kurulumuna gerek yoktur.

Satın Alma ve Fiyatlandırma

HOP Yetkili İş Ortağımız ile görüşebilir ve iletişim formu üzerinden bize yeni lisans talebinizi iletebilirsiniz. HOP Yetkili İş Ortağımız sizlere yeni talebiniz ile teklif hazırlayarak iletecektir.

HOP altyapısı gereği tamamen online olarak çalışan ve bu sayede sizlere verdiği hizmet kalitesini sürdürebileceğine inanmaktadır. Özel olarak yatırım yapılmış veri odaları bulunan 100 kullanıcı üzeri HOP kullanıcısı olan firmalar bu hizmeti alabilmektedir. Örneğin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bu hizmetten yararlanmaktadır.

Nasıl kurabilirim? HOP’a her bağlandığınızda her zaman en son güncel versiyonu, herhangi bir versiyon güncelleme ücreti olmadan kullanırsınız. Klasik yazılımlarda yeni güncel versiyonlar için lisans bedelinizin %13’ü ile %20’si arasında değişen yıllık güncelleme ücretleri alınmaktadır. Ayrıca yeni güncel versiyonların kurulması sorunda saatlerce yazılımı kullanamamaktasınız. HOP’da bu güncellemeler sizin sisteme bağlı olmadığınız gece saatlerinde otomatik olarak sağlanmaktadır. Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmamaktadır.

HOP, tamamen online olarak günümüzün son teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş HOP Bulutu üzerinden kullanılan bir yazılımdır. Herhangi bir sunucu kurulumuna ihtiyacınız yoktur. HOP Sunucu Hizmeti tamamen HOP altyapısı üzerinden online olarak sunulmakta ve bu sayede tüm HOP çözümlerine internet üzerinden istediğiniz her yerden, farklı şubelerinizden, mağazalarınızdan, depolarınızdan, yurtdışından, evinizden, cep telefonunuzdan erişebilmektesiniz. HOP Yıllık Bulut Hizmet Bedeli, yazılımı online olarak 365 gün, günde 24 saat boyunca, %99.99 hizmet garantisi ile kullanabilmeniz, tüm verilerinizin güvenli bir şekilde korunması, yedeklenmesi için alınan lisansınızın içeriğine göre değişen bir bedeldir ve lisans tekliflerinde her zaman sizlere bildirilmektedir. Klasik yazılımlarda bu hizmeti minimum 5.000 $’lık bir yatırım ile alacağınız bir sunucu üzerinden aylık en az 70-80 TL’lik bir elektrik maliyeti, güvenliğinin sağlanması, yedeklerinin alınması için ekstra idame maliyetleri ile sağlayabilirsiniz.

HOP Lisans fiyatları kullanılacak modüllere ve kullanıcı sayılarına göre değişmektedir. Önemli olan hangi modüllerin kaç masaüstü ve kaç mobil kullanıcı ile kullanılmak istendiğinin belirlenmesidir.

www.hopyazilim.com web sitemizde yer alan Demo Talebi Formu’nu doldurmanız akabinde satış ekibimizden bir arkadaşımız sizlerle ihtiyaçlarınızı detaylı olarak öğrenmek üzere irtibat kuracaktır. İhtiyaçlarınızın niteliğine ve firma bölgenize göre size hizmet verebilecek en deneyimli ve yetkili iş ortağımız sizin ihtiyaçlarınızı yerinde dinlemek, HOP hakkında sorularınıza cevap vermek ve demo yapmak üzere sizleri yerinizde ziyaret edecektir. Bu ziyaret sırasında yapılacak analizler sonrası sizlere lisans teklifinizi iletecek, talep ederseniz daha detaylı bir sunum için sizleri tekrar ziyaret edebilecektir. Bu teklif sonrası süreç HOP Yetkili İş Ortağı tarafından yürütülecektir.

TOP